00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

آنتی اسکالانت چیست

آنتی اسکالانت باعث می شود که اثرات ناشی از رسوب نمک های محلول در آب در دستگاه RO کاهش یابد. به مرور زمان به خاطر وجود نمک های محلول در آب ورودی به دستگاه های تصفیه آب به سبک اسمز معکوس و آب شیرین کن و ایجاد گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبران های اسمز معکوس و اصطلاحا پدیده scalling ایجاد می شود. از آن دسته موادی که بر پوسته پلی آمید ( ممبران ) رسوب ایجاد می کند، باید به کربنات کلسیم (caco3) ، سولفات کلسیم (CaSO4) ، سولفات باریم (BaSO4) و سولفات استرونیوم (SrSO4) توجه نمود. رسوبات سیلیکا (Sio2) و فلورایدکلسیم (CaF) کمتر رایج هستند اما دردسر ساز هستند، برای جلوگیری این نمک های محلول در آب بر روی ممبران به آب آنتی اسکالانت اضافه می شود.

نوشته آنتی اسکالانت به انگلیسی

محلولی به جهت کاهش اثرات رسوب ناشی از گرفتگی روزنه های غشای اسمز معکوس توسط نمک های محلول در آب استفاده می شود، آنتی اسکالانت در طول عمر ممبران تاثیر زیادی دارد و از هزینه های تعویض فیلتر های مصرفی سالیانه می کاهد. تزریق آنتی اسکالانت روی سطح ممبران از تشکیل رسوب گرفتگی جلوگیری میکند، عمده ترین مشکل در افت تولید و بالارفتن TDS آب خروجی می باشد که علت اصلی آن هم تشکیل رسوب بر روی ممبران می باشد. متاسفانه عدم آشنایی تولید کننده ها و دارندگان دستگاه تصفیه نسبت به آنتی اسکالانت، مشکلات بسیاری برای سیستم دستگاه تصفیه آب ایجاد می کنند. با توجه به نبودن نظارت خاصی بر مواد ضدرسوب آنتی اسکالانت، محلول های تقلبی زیادی در بازار موجود می باشد.


دستگاه اسموس معکوس


آنتی اسکالانت به آلاینده ای موجود در آب می پیوندد و از اتصال و چسبندگی آنها به سطح ممبران جلوگیری می نماید، آنتی اسکالانت آلاینده ها را از داخل ممبران عبور می دهند و همراه پساب از سیستم خارج می نمایند. میزان مصرف، عملکرد و کاربرد آنتی اسکالانت به کیفیت آب ورودی به سیستم های اسمز معکوس محاسبه و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده می شود. آنتی اسکالانت ها معممولا قبل از فیلتر کارتریج تزریق می شوند و چون دارای بار الکتریکی منفی می باشند جذب کریستال های رسوب با بار مثبت می شوند و باعث می شوند که رسوب دیگر رشد نکند، در واقع آنتی اسکالانت رسوب را از بین نمی برد، بلکه سرعت تشکیل رسوب را کند می کند تا رسوب به راحتی شکل نگیرد و توسط آب حل شده و از سطح ممبران شسته شود.

گالن 20 لیتری آنتی اسکالانت

آشنایی با مشخصات فنی آنتی اسکالانت

نام شیمیایی : آنتی اسکالانت

اسامی مترادف با آنتی اسکالانت : antiscalant

گرید محصول : آنتی اسکالانتی صنعتی

خلوص : آنتی اسکالانت 70 درصد

شکل ظاهری : مایع زرد رنگ

حلالیت در آب : کاملا قابل انحلال در آب می باشد.

آنتی اسکالانت 70 درصد

کاربردهای جدید آنتی اسکالانت

1. در جلوگیری از TOCHAL R40 تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم ، سولفات ها و آهن.

2. برای جلوگیری از تشکیل رسوب روی ممبران های دستگاه اسمز معکوس و سیستم های نانو فیلتراسیون بسیار موثر است.

3.آنتی اسکالانت در محدوده وسیعی از شرایط کارکرد دستگاه و تا اندیس لانژلیر حدود 3 مقدار ph بین 5 تا 8.5 و مقدار سیلیکای حدود 100ppm در آب خام موثر می باشد.

دستگاه RO

عوارض آنتی اسکالانت بی کیفیت و دردسرهای استفاده از آن

بالا رفتن مقدار نمک های محلول در آب خروجی از دستگاه

آنتی اسکالانت نا مرغوب باعث کاهش ظرفیت تولید

افزایش برق مصرفی ناشی از بالا رفتن میزان آمپر

تعدد شستشوی دستگاه ناشی از گرفتگی

افزایش فشار بر پمپ های طبقاتی

کاهش طول عمر در ممبران ها

کاهش گنجایش تولید

کاهش طول عمر پمپ

تعویض زود هنگام فیلتر

دو عدد گالن 20 لیتری آنتی اسکالانت

بهترین روش استفاده از آنتی اسکالانت

میزان دقیق محلول به آنالیز فیزیکی، شیمیایی، میکروبی آب ورودی به دستگاه ROبستگی دارد. آنتي اسكالانت به دلیل وجود نمک های محلول در آب ورودی نظیر: کربنات کلسیم(CACO3) ،سولفات کلسیم (CASO4)،سولفات باریم(BASO44) و… جهت جلوگیری از رسوب این نمک ها در روزنه های ممبران ها به نسبت دوز مناسبی (بنا برطراحی سیستم تصفیه آب) مواد ضد رسوب تحت عنوان آنتی اسکالانت Antiscalant به آب ورودی سیستم تصفیه آب تزریق می گردد.

به طور پیوسته و در محل نصب فیلتر کارتریج تزریق می شود. حدود 3 ppm یعنی 3 گرم به ازای هر متر مکعب آب خام (ورودی) دستگاه اسمز معکوس از طریق سیستم تزریق مواد شیمیایی که روی دستگاه RO وارد می شود. مقدار تزریق توسط درجه تزریق پمپ و غلظت محلول ساخته شده تنظیم می گردد. مقدار دقیق تزریق با توجه به آنالیز آب خام و مقدار بازیابی سیستم اسمز معکوس محاسبه می گردد.

چرا آنتی اسکالانت

اهمیت استفاده از آنتی اسکالانت در سیستم های اسمز معکوس

کاهش عمر ممبران و تعویض زودهنگام و درنتیجه تخریب آن

کاهش تولید و کیفیت آب تصفیه شده

افزایش هزینه بهره برداری از دستگاه اسمز معکوس

تزریق آنتی اسکالانت و جلوگیری از پدیده رسوب

نکات ایمنی استفاده از آنتی اسکالانت

ایمنی آنتی اسکالانت

1. اثرات پوستی : می تواند باعث التهاب شدید پوست گردد.

2. از طریق استنشاق : باعث التهاب بینی و گلو می گردد و محرک سیستم ریوی می باشد.

3. اثرات چشمی : می تواند باعث سوختگی در چشم گردیده و صدمات دائمی به چشم شود.

4. اثرات بلع : در صورت بلعیده شدن دارای اثرات زیان آور است و ممکن است باعث سوختگی در معده و سیستم گوارش گردد.

5. استنشاق : سریعا فرد را به هوای آزاد منتقل نمایید در صورت نیاز از تنفس مصنوعی و اکسیژن استفاده شود و مراقبت های پزشکی فراهم نمایید.

6. تماس پوستی : پوست را با مقادیر کافی آب برای مدت 15 دقیقه بشویید، لباس های آلوده شده را تعویض نموده ، مراقبت های پزشکی فراهم گردد.

7. تماس چشمی : سریعا چشم را برای مدت حداقل 15 دقیقه با مقادیر کافی آب بشویید و مراقبت های پزشکی فراهم گردد.

8. تماس بعد از خوردن : فرد را وادار به استفراغ نکنید و در صورت هوشیاری به فرد آب یا آبمیوه داده تا بنوشدو مراقبت های پزشکی فراهم نمایید.

اقدامات ایمنی آنتی اسکالانت

1.حفاظت چشم : از عینک های مخصوص کار با مواد شیمیایی استفاده شود.

2.حفاظت پوستی : از دستکش مقاوم ضد اسید در برابر آسیب های اسیدی استفاده شود.

3.حفاظت استنشاقی : استفاده از ماسک ضد اسید مناسب با فیلتر قابلیت حذف گازهای آلی و معدنی الزامی می باشد.

4. حفاظت اندام ها : استفاده از لباس کار ضد اسید مقاوم در برابر آسیب مواد شیمیایی توصیه اکید می شود.

5. جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی توصیه می شود در هنگام کار با مواد شیمیایی از چکمه ضد اسید استفاده شود.

بسته بندی آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت در بشکه های 200 لیتری ( 250 کیلوگرمی ) و گالن های 20 لیتری ( 25 کیلوگرمی ) و گالن های 25 لیتری موجود می باشد.

قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت

جهت دریافت قیمت روز محلول آنتی اسکالانت می توانید با بخش بازرگانی کیمیا تهران اسید تماس حاصل فرمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشند.

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

آنتی اسکالانت چیست

آنتی اسکالانت چیست

مواد فعالی که در واکنش های ته نشینی و رسوب زدایی به سه روش مورد استفاده قرار می گیرند. ممانعت از تشکیل رسوب : آنتی اسکالانت نمک های کم محلول را از محلول های فوق اشباع تفکیک می کند، این عمل از ابتدا مانع تشکیل رسوب نمک های محلول می شود. آنتی اسکالانت ماده ای ضد رسوب برای دستگاه Ro وجود نمک های محلول در آب ورودی به سیستم تصفیه آب موجب گرفتگی و تشکیل رسوب در روزنه های میکرونی دستگاه می شود. که اصطلاحا پدیده scaling رخ می دهد. این رسوبات که بطور معمول موادی مانند کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، فلوراید کلسیم و ..... می باشند مشکل ساز بوده جهت رفع این معظل به آب ورودی به دستگاه RO محلول آنتی اسکالانت تزریق می شود. گرچه بهره گیری از این روش مشکل تشکیل رسوب را برطرف می کند اما اگر از آنتی اسکالانت مرغوب استفاده نشود خود مشکلات بسیاری را به وجود می آورد از جمله آن : کاهش ظرفیت تولید، افزایش میزان نمک های محلول در آب، فشار مضاعف بر پمپ های طبقاتی و کاهش طول عمر آنها، افزایش مصرف برق با توجه به بالا رفتن میزان آمپر، شستشوی متعدد دستگاه بر اثر گرفتگی. میزان عملکرد به عوامل مختلفی بستگی دارد، کیفیت آب ورودی به سیستم از مهم ترین آن می باشد.

قیمت آنتی اسکالانت

قیمت آنتی اسکالانت

دستگاه RO که در کارخانجات تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند، با گذشت زمان با مشکل تشکیل رسوب مواجه می شوند که این امر پروسه تولید آب تصفیه شده را تحت تاثیر قرار می دهد. جهت رفع این مشکل متخصصین امر از محلول آنتی اسکالانت بهره می گیرند، بدین صورت که مقدار مشخصی از این محلول را در ابتدای ورود آب به دستگاه تزریق کرده که از تشکیل رسوب جلوگیری به عمل می آید. کیمیا تهران اسید عرضه کننده آنتی اسکالانت مرغوب در گالن های 20 لیتری ، 25 لیتری و بشکه های 200 لیتری می باشد. جهت دریافت اطلاع از قیمت خرید و فروش با شماره های شرکت، واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

فروش آنتی اسکالانت

فروش آنتی اسکالانت

بازرگانی کیمیا تهران اسید| فروش آنتی اسکالانت آنتی اسکالانت محصولی که در کارخانجات تصفیه آب بسیار شناخته شده می باشد، بدین جهت که آب قبل از عمل تصفیه بدلیل داشتن املاح متعدد پس از ورود به دستگاه RO موجب تشکیل رسوب شده که عمل تصفیه را با مشکل روبرو می کند. آنتی اسکالانت محلولی که به آب اضافه شده و از تشکیل رسوب جلوگیری می کند. بازرگانی تهران اسید محلول آنتی اسکالانت را با کیفیت بالا و قیمت رقابتی در بازار عرضه می کند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی