00982136303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

زاج سفید Articles

زاج سفید چیست؟

زاج سفید در حقیقت سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیوم است که سولفات آلومینیوم با نام تجاری آلوم یا زاج سفید شناخته می شود. زاج پتاسیم یا زاج معمولی به شکل بلورهای شفاف با طعمی شیرین ، قابض و در الکل غیر محلول می باشد. زاج پتاسیم دارای چند مولکول آب می باشد که در اثر حرارت آب تبلور خود را از دست داده و زاج خشک به دست می آید. زاج سفید دارای خاصیت ضد میکروبی می باشد، از فساد و تخریب جلوگیری می کند. روی پوست سالم خیلی کمتر تاثیر می گذارد، ولی در مخاط و زخم ها تاثیر زیادی دارد و موجب اثر قبض عروقی رگ ها شده و یک نوع احساس خشک شدن بافت ها را باعث می شود. مقدار کم آن در دستگاه گوارش موجب یبوست می گردد و مقدار زیاد آن باعث خراش و تحریک و ورم و التهاب معده و روده ها می شود.

زاج سفید

خواص متنوع و باور نکردنی زاج سفید

سرطان مثانه

شکستن سنگ های کلیه

مرهمی برای زخم های دهان

زخم های کلیه، مجاری و مثانه

درمان ورم لثه و عضلات حلق را

کاهش دادن ورم ها و بادها در اعضا

شقاق و بواسیر را نیز با ساییده شده زاج درمان می کنند.

زاج سوخته همراه با عسل جهت پهن و قطور شدن پلک موثر می باشد.

بوییدن زاج سوخته و کشیدن آن در بینی باعث قطع خون ریزی می شود.

فیتیله آن با عسل در گوش برای درد گوش و رفع چرک و عفونت آن مفید است.

کشیدن زاج سفید سوخته در چشم برای از بین بردن چرک های گوشه های چشم مفید است.

خشک شده و ساییده آن بر روی زخم های رحم و عفونت ها و خون ریزی های عفونی مفید بوده و شیاف آن در رحم همراه با آب برای بیماری های عفونی رحم تاثیر گذار است.

زاج سفید

به جای مام از زاج استفاده کنید

دئو دورانت ها و ضد عرق های شیمیایی مثل انواع مام اثرات جانبی بسیار بدی مثل سرطان زا بودن دارند. زاج سفید یک نوع سنگ بلوری شکل است که در طبیعت وجود دارد و از زمان بسیار قدیم به عنوان ضد عرق استفاده می شده است. زاج سفید اگر قطعاتش بزرگ باشه اول کمی بکوبید تا خرد بشه ، بعد در دستگاه آسیاب کننده خانگی بریزید و بصورت پودر در بیاورید، ضد عرق و ضد بوی بدن شما آماده است. برای استفاده کافیست که روزی یک بار دستتون را خیس کنید و سر انگشتانتون رو به پودر زاج سفید آغشته کنید و آن را مثل مام به بدنتان بمالید یا اینکه می توانید بعد از هر حمام آن را به بدن خیس بمالید و این یعنی خداحافظی با بوی بد بدن در یک روز گرم تابستان یا هر فصل دیگر.

زاج سفید

خواص زاج سفید برای درمان عفونت

برای استعمال خارجی زاج به عنوان یک محلول شست و شوی ضد میکروبی، 100 گرم از بلورهای زاج را آسیاب کرده و در 1 لیتر آب به مدت 10 دقیقه حرارت دهید. این محلول رقیق، یک محلول شست وشوی گیاهی با خاصیت ضد میکروبی قوی است. توصیه می شود حتی کسانی که دچار بیماری های میکروبی دستگاه تناسلی نیستند، جهت پیشگیری از بیماری، خود را با اینگونه محلول ها شست و شو دهند.

زاج سفید

محصولات مرتبط Related products