00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سود مایع 50 درصد چیست ؟

شیمیدانان در گذشته احتمال داده بودند که خاک های قلیایی اکسید فلزهایی باشند، با این حال طبیعت سود و پتاس، تا اوایل قرن 19 مورد بررسی قرار نگرفته بود. حتی لاووازیه در این مورد نظر مشخصی نداشت او نمی دانست که جز اصلی سود و پتاس چیست و حدس می زد که ازت، یکی از اجزای تشکیل دهنده این مواد است. به نظر می رسد که این اشتباه از شباهت میان نمک های سدیم و پتاسیم با نمک های آمونیوم مایع گرفته است.

امتیاز تعیین این اجزا، ازآن همفری دیوی دانشمند انگلیسی است. ابتدا ناکامی عرصه را بر او تنگ کرده بود، به این معنی که نمی توانست به کمک یک پیل گالوانیک، از سود و پتاس، فلز استخراج کند. به زودی وی به خطای خودش پی برد و فهمید که با بکار بردن محلول آبی اشباع شده، وجود آب مانع از تجزیه نمک ها می شود.

تولید سود مایع

در اکتبر 1807 دیوی تصمیم گرفت که پتاس بی آب را ذوب کند و به محض اینکه با این مذاب الکترولیز را شروع کرد، دانه های کوچک مشابه به جیوه و دارای جلای فلزی در روی قطب منفی که در ماده مذاب قرار داشت ظاهر شدند. برخی از دانه ها فورا به حالت انفجاری سوختند و شعله درخشانی پدید آوردند در حالی که بقیه آنها آتش نگرفتند بلکه کدر شدند و با قشر نازک سفیدی پوشیده شدند، دیوی از تجزیه های متعددی که در این زمینه انجام داد.

نتیجه گرفت که آن دانه همان ماده ای است که وی در جستجویش است و این ماده هیدروکسید پتاسیم یا پتاس است که شدیدا قابل اشتعال می باشد. دیوی فلز بدست آمده از الکترولیز را به دقت مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که وقتی با آب ترکیب می شود شعله حاصل از واکنش ناشی از سوختن هیدروژن آزاد شده از آب است. وقتی دیوی بر روی فلز پتاسیم تهیه شده از هیدروکسید پتاسیم بررسی های لازم را انجام داد به فکر جستجو در هیدروکسید سدیم افتاد و با بکار بستن همان روش قبلی موفق به جدا کردن فلز قلیایی دیگر یعنی سدیم شد.

فرمول سود مایع

مشخصات فنی محصول سود مایع

• نام شیمیایی : سود مایع

• فرمول شیمیایی : NaOH

• خلوص : سود مایع 50 درصد

• گرید محصول : سود مایع صنعتی

• شکل ظاهری : این ماده مایعی به رنگ روشن است و بویی ندارد.

• حلالیت در آب : در آب قابل حل می باشد و در اتانول ، متانول و گلیسیرین به نسبت مساوی حل می شود.

• اسامی مترادف با سود مایع : کاستیک سودا مایع، هیدروکسید سدیم مایع، caustic soda liquid، مایع سوز آور ، قلیا، سودای قلیایی، هیدرات سدیم

شرکت کیمیا تهران اسید تولید کننده سود مایع در خلوص متفاوت مورد نیاز مشتری از جمله سود مایع 5 درصد، 20 درصد نیز می باشد.

گالن 20 لیتری سود مایع

کاربرد سود مایع در انواع صنایع

شیر

رنگرزی

غذایی

نساجی

شوینده

قند و شکر

تصفیه آب

کاربرد سود مایع

کاغذ سازی

صابون سازی

کنسرو سازی

نوشابه سازی

چرم و نساجی

تولید آلومینیوم

موارد مصرف سود مایع

تولید سیلیکات سدیم

نفت و گاز و پتروشیمی

خنثی سازی اسید و باطری سازی

تولید چربی گیرها و سایر صنایع وابسته

دارو سازی، الکل سازی و آرایشی و بهداشتی

تولید شیشه روی، آلومینیوم، گالوانیزه و آبکاری

گالن های زرد سود مایع

چگونگی تولید سود مایع

بیشترین مقدار هیدروکسید سدیم تولیدی ، از طریق فرایند الکترولیز محلولهای کلرید سدیم در یکی از انواع ظروف الکترولیتی بدست می آید. به عنوان نمونه در فرایند پیل جیوه (کاستنر–کلنر )، از جریانی از جیوه به عنوان کاتد استفاده می شود و ملغمه سدیم حاصل با آب ترکیب می شود و تولید هیدروکسید سدیم می نماید و در فرایند دیگر به نام پیل

دیافراگم، الکترولیت از آند به کاتد حرکت می کند و دیافراگم فرآورده های آند و کاتد را از هم جدا می سازد، در هر دو فرآیند علاوه بر سدیم گاز کلر تولید می شود.

نماد رعایت نکات ایمنی

ایمنی سود مایع

خطرات :

4. تنفس : استنشاق این ماده ممکن است سبب تحریک شدید دستگاه تنفسی و حتی ورم ریه و ایجاد زخم در این ناحیه و دشواری تنفس شود.

2. تماس با پوست : این ماده شدیدا خورنده است و می تواند سبب سوختگی شدید و عمیق و زخم های ماندگار در پوست شود. این ماده می تواند تا لایه های عمقی پوست نفوذ کند و سبب آسیب آن شود. میزان و شدت صدمات آن بستگی به غلظت و مدت زمان تماس دارد.

1. تماس با چشم : این ماده بسیار خورنده است. سبب تحریکات شدید چشمی، زخم با تاول، متلاشی شدن چشم، زخم های شدید می شود و تاثیراتی که بر روی دید چشم دارد شبیه آب سیاه و آب مروارید است، در موارد شدید سبب تخریب بافت چشم و نا بینایی دائمی می شود.

3. بلعیدن و خوردن : خوردن این ماده ممکن است سبب آسیب جدی و دائمی به دستگاه هاضمه و گوارش گردد و دستگاه هاضمه را نیز سوراخ کند. خوردن این ماده، سوختگی های شدید بافت دستگاه گوارشی، دردهای شدید، سوختن دهان، گلو، استفراغ، تهوع و اسهال را به همراه دارد. اثرات مزمن آن ممکن است 12-48 سال بعد از وقوع حادثه ظاهر گردد. در حیوانات و انسان موارد مرگ گزارش شده است.

پیشگیری :

1. تماس تنفسی : از ماسک های مناسب استفاده شود.

2. تماس با چشم : از عینک های مخصوص مواد شیمیایی و محافظ صورت استفاده شود.

3. تماس با پوست : جهت جلوگیری از تماس با سود سوزآور از دستکش، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود.

4. تماس شغلی : دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی . دوش و چشم شور ایمنی در محیط های کار با این ماده الزامی است.

سود مایع 50 درصد

کمک های اولیه

1. تماس چشمی : سریعا چشم ها را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو دهید تا آلودگی برطرف شود. پلک ها در مدت زمان شستشو باز نگه داشته شود و از مالیدن چشم اجتناب شود. محلول اسید استیک دو درصد توصیه شده است ولی تاثیر شستن با آب فراوان بیشتر می باشد. سریعا به پزشک مراجعه شود.

2. تماس با پوست : در حالیکه لباس و کفش آلوده را از بدن خارج می کنید سریعا موضع آلوده را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو دهید تا آلودگی برطرف شود. سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.

3. بلعیدن و خوردن : هرگز به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. در صورت هوشیاری فرد دهان وی را با آب تمیز شستشو داده و فرد را وادار به استفراغ نکنید. به فرد هوشیار 240 تا 300 میلی متر آب بخورانید. در صورت امکان ، پس از خوردن آب به فرد شیر دهید، اگر استفراغ به صورت طبیعی اتفاق افتاد دوباره به فرد آب بخورانید.

4. تنفس : منبع مولد آلودگی را برطرف کرده و فرد را به هوای آزاد ببرید. اگر تنفس فرد دچار اشکال شده بود به وی ماسک اکسیژن وصل کنید. سریعا به پزشک مراجعه شود.

انبارش : در محیط دور از مواد ناسازگار، اسیدهای قوی، فلزات، مایعات آتش گیر و مواد آلی هالوژنه که مجهز به دستگاه تهویه مناسب باشد انبار شوند. همچنین سود سوزآور در مخازن فلزی و یا ظرف های پلاستیکی مناسب و مقاوم و در دمای پایین و دور از مواد ناسازگار با این ماده نگهداری و انبارش شوند.

انواع بسته بندی سود مایع

سود مایع در گالن های 20 لیتری، بشکه های 220 لیتری، تانکرهای 1000 لیتری و 24 تنی موجود می باشد.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

NaOH

گروه رنگ

سفید

چگالی (گرم در سانتیمتر مکعب)

۲٬۱۳

دمای ذوب (°C)

۱۳۹۰

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

سود سوز آور

سود سوز آور

کیمیا تهران اسید تولید کننده و فروشنده سود سوز آور پرک و مایع با کیفیت بسیار بالا و قیمت بی نظیر با برند KTA.

فروش سود پرک

فروش سود پرک

کیمیا تهران اسید تولید کننده و فروشنده سود پرک 98 درصد با کیفیت عالی و خلوص بالا به همراه آنالیز برای استفاده در کارخانجات و مصارف داخل کشور و همچنین فروش سود پرک به صورت پالت بندی و به صورت فله و خرد می باشد. سود پرک نام مختصر سود کاستیک پرک یا سود سوزآور پرک می باشد که نمکی قلیایی سفید رنگ می باشد و دارای حالتی ناپایدار است. سود پرک باید در کیسه های پلی اتیلن دو و سه جداره بسته بندی شود به این دلیل که اگر سود پرک در معرض هوای آزاد قرار بگیرد رطوبت هوا را جذب می کند.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی