009821-36303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سیلیکاژل از کجا بخریم؟

رطوبت گیر نخستین بار برای نگهداری پنی سیلین در جنگ جهانی دوم به کار گرفته شده است و از آن موقع به عنوان قوی ترین ماده رطوبت گیر تا امروز استفاده می شود. سیلیکاژل ماده ای می باشد که رطوبت موجود در مراحل تولید، نگهداری و جابجایی بر روی محصولات را خنثی می کند زیرا این رطوبت خسارات بسیار زیادی بر جای می گذارد. از جمله این آثار زیان بار می توان بوی نم، خوردگی، کپک، قارچ زدگی، زنگ زدگی، مه زدگی و ... را نام برد.

سیلیکاژل با جذب مولکول های آب ، رطوبت محیط پیرامون را کاهش می دهد و محصولات را در برابر آسیب ها محافظت می کند.سیلیکاژل فرم نامنظمی از دی اکسید سیلیسیم است که از ترکیب سیلیکات سدیم و اسید سولفوریک ساخته می شود این ماده غیرسمی، بدون بو و غیر قابل اشتعال است، قابل حل در آب و هیچ حلالی نیست و ساختاری ثابت دارد.

این محصول از لحاظ فیزیکی در دو شکل نامنظم و کروی تولید می گردد که هر یک با دو مشخصه بدون معرف و معرف دار عرضه می شود.رطوبت گیر قابل بازیافت بوده و می توان سیلیکاژل دارای رطوبت را در دمای 100 تا 200 درجه سانتیگراد و یا در معرض نور خورشید خشک کرد و از آن مجددا استفاده کرد. این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب سطحی بخارآب و گاز موجود درون ماسک گاز اشک آور استفاده می شد.

روش سنتز این ماده نخستین بار توسط پروفسور و شیمیدان والترپاتریک در دانشگاه جان هاپکینز بالتیمور در سال 1919 ثبت شده است. این ماده در جنگ جهانی دوم برای محافظت لوازم ارتشی از آسیب رطوبت، خشک نگه داشتن پنی سیلین و به عنوان کراکینگ کاتالیزوری سیال بستر برای محافظت از سوخت های با عدد اکتان بالا استفاده می شده است.

دانه های سیلیکاژل سفید و آبی

مشخصات فنی محصول سیلیکاژل

فرمول شیمیایی : SiO2

نام شیمیایی : سیلیکاژل

خلوص : سیلیکاژل 99 درصد

حلالیت : غیر قابل حل در آب می باشد.

گرید محصول : سیلیکاژل صنعتی ، سیلیکاژل آزمایشگاهی

اسامی مترادف با سیلیکاژل : رطوبتگیر، silicagel، سیلیکای غیر متبلور، سیلیکا

بسته بندی رطوبت گیر لباس

نحوه تولید سیلیکاژل

سیلیکاژل با اسیدی کردن محلول سیلیکات سدیم و تشکیل رسوب ژلاتینی بدست می آید، رسوب حاصل را شستشو داده و آبگیری می کنند تا سیلیکاژل بی رنگ تولید شود. اگر نشانگرهای رطوبت نیاز باشد آمونیوم ترکلروکبالتات دو (کلرید کبالت) به آن اضافه می کنند. متداول ترین روش تولید سیلیکاژل کروی روش OIL DROP می باشد. در ابتدا اسید سالیسیلیک آزاد می شود، این اسید آزاد به سرعت شروع به تراکم می کند و با حذف آب برای تشکیل دیمرها، تریمرها و در نهایت اسید سالیسیلیک پلیمری شرایط آماده می شود.

با رشد پلیمر در ابتدا مجموعه های پلیمری تشکیل می گردد و متعاقبا کره های پلیمر که به قطر چند آنگستروم می باشد را حاصل می کند، اندازه این کره های پلیمری معمولا به ذرات سیلیکای اولیه بستگی دارد. این ذرات اولیه به رشد خود ادامه می دهند تا در یک اندازه خاص بلورهای سیلانول سطحی آنها روی ذرات پلیمر اولیه مجاور با حذف آب متراکم شوند. این تراکم موجب می شود که ذرات اولیه بهم چسبیده و در این مرحله محلول شروع به ژل شدن می کند.

نوشته سیلیکاژل به فارسی

در طی این فرآیند ذرات اولیه ژل سیلیکایی که تشکیل میشود در طیفی از قطرهای مختلف از چند آنگستروم تا چندین هزار آنگستروم بوجود می آیند. بلورهای سیلیکاژل معمولا در راکتورهای روبسته با سوخت گازی و یا مایع تهیه می شوند سیلیکات از واکنش سدیم اکسید و سیلیسیم اکسید در دمای لازم لازم ( جهت تامین شدن انحلال معقولانه رطوبت در حمام راکتور ) و ویسکوزیته مذاب قابل کنترل به دست می آید. شدت واکنش کوارتز و فضاهای ایجاد شده در سیلیکاژل برای جذب بهتر رطوبت می باشد. از نتایج حاصله از تجزیه و تحلیل های ترموگراویمتریک می توان به سینتیک میان سیلیکات سدیم و اسید پی برد. مواد تولید شده نسبت به رطوبت حساس بوده لذا در طراحی راکتور مراقبت های لازم را می بایستی پیش بینی کرد. چنان چه انرژی الکتریکی در دسترس و هزینه تامین آن کم باشد.

در آنصورت از راکتور الکتریکی به طور رضایت بخش می توان استفاده کرد.سیلیکات و اسیدهای مورد استفاده در محلول باید از خلوص بالا برخوردار باشد به عنوان نمونه درجه سیلیکات سدیم مورد استفاده نبایستی از 43 درصد پایین تر باشد و مواد زائد مخلوط با آن نباید از حد مجاز بیشتر باشد. هنگامی که بلورها در راکتور تولید می شوند می توان آنرا به شکل ژل کلوخی به انحلال دهنده های دوار هدایت نموده ، یا به شکل ژل کلوخی به انحلال دهنده های فشاری حل کرد. بلورهای سیلیکاژل مستقیما به کسانی که خود تجهیزات ابعاد ذرات مختلف را دارند می فروشند و یا آنکه آن را با توزیع ذرات ابعاد مختلف تبدیل می کنند.

سیلیکاژل آبی

آشنایی با کاربرد سیلیکاژل در صنایع

1.کیف و کفش ، چرم

2.آثار باستانی و موزه ها

3.اشیا و تجهیزات حساس

4.سکه، طلا، جواهرات و نقره

5. حمل و نقل کانتینرها و کشتی ها

6.تجهیزات، وسایل الکترونیکی، کامپیوتری و مخابراتی

7.تولید انواع گازهای صنعتی مانند اکسیژن، دی اکسید کربن

8.انبارداری مواد غذایی، مواد شیمیایی، مواد دارویی، مواد آرایشی و بهداشتی

9.کیت تشخیص و پزشکی، دارو، ویتامین ها، قرص جوشان، مکمل های غذایی

10.نیروگاه ها، شبکه های توزیع نیروی برق، توربین ها و ترانسفورماتورهای قدرت

کاربرد سیلیکاژل در نیروگاه برق

11. شیشه سازی

12.جداسازی DNA

13.خالص سازی دارو ها

14.ساخت داروهای نیروزا

15. نفت و گاز و پتروشیمی

16.پاک سازی پیشرفته خون

17.خشک کن های جذبی هوا

ایمنی سیلیکاژل

نکات ایمنی استفاده از سیلیکاژل

این ماده غیر سمی، غیر قابل اشتعال و واکنش ناپذیر است و تنها با موادی مانند هیدروژن فلوراید، اکسیژن دی فلوراید، کلرین تری فلورید، اسید ها و بازهای قوی واکنش می دهد.این ماده برای پوست، چشم و مجرای تنفسی سوزش آور است بنابراین جهت استفاده احتیاط لازم است. غبار ناشی از سیلیکاژل عامل بیماری سیلیکوزیس (بیماری شغلی – ریوی) بر اثر تنفس های طولانی مدت این غبارهاست.

مخاطرات :

1.آتش : این ماده نمی سوزد.

2.پوست : انتظار نمیرود این ماده سبب تحریکات پوستی شود.

3.تنفس : به طور عمومی ، غلظت های بالای گرد و غباراین ماده ممکن است سبب سرفه و تحریکات مختصر و زودگذر شود.

4.چشم : ممکن است در اثر وارد شدن ذرات جامد این ماده به چشم، تحریکاتی از قبیل ریزش اشک، سوسو زدن و درد مختصر و زود گذری پیش آید.

5.دستگاه گوارش : سیلیکاژل در مقایسه با سیلیکا سمیت بسیار پایینی از راه خوراکی دارد. خوردن این ماده در مواجه های شغلی متداول نمی باشد.

سیلیکاژل

پیشگیری :

1.پوست : از دستکش ایمنی و لباس کار استفاده شود.

2.آتش : قابل احتراق نیست و سبب گسترش حریق نمی شود.

3.چشم : گوگل های ایمنی برای جلوگیری از ذرات مناسب است.

4.دستگاه گوارش : در هنگام کار از خوردن، آشامیدن و کشیدن سیگار اجتناب شود.

5.تنفس : از سیتم های حفاظت تنفسی پیشنهادی NIOSH و MSHA استفاده شود.

رطوبت گیر

کمک های اولیه :

1.چشم : چشم ها را با آب به مدت چند دقیقه شستشو دهید.

2.دستگاه گوارش : اگر تحریکات و یا ناراحتی پیش آمد به پزشک مراجعه نمایید.

3.آتش : از کلیه موادی که آتش را احاطه می کنند و مانع گسترش حریق می شوند ، می توان استفاده کرد.

4.تنفس : اگر مشکلات تنفسی پیش آمد، منبع مولد آلودگی یا فرد مصدوم را به هوای آزاد برده و به پزشک مراجعه نمایید.

5.پوست : اگر تحریکات پوستی اتفاق افتاد، موضع را با آب ولرم به مدت 5 دقیقه شستشو دهید تا مواد از روی پوست پاک شوند.

سیلیکاژل سفید

بسته بندی سیلیکاژل

سیلیکاژل در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی موجود می باشد.

قیمت سیلیکاژل صنعتی

سیلیکاژل که در اصلاح عموم رطوبت گیر شناخته می شود، این ماده دارای انواع مختلف و رنگبندی متفاوت می باشد. کیمیا تهران اسید سیلیکاژل را در دو رنگ آبی و سفید عرضه می کند. همچنین کاربران گرامی می توانند برای اطلاع از قیمت سیلیکاژل با بخش بازرگانی تماس حاصل فرمایند.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

Si.O2

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

63231-67-4

شماره استاندارد بین المللی

N.I.S.

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

N

فشار بخار

1732

10

چگالی نسبی

2.2

حالت در دمای 25 °C

S

دمای ذوب (°C)

1610

دمای جوش (°C)

2503

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی