00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

آب چسب چیست

مشخصات محصول آب چسب

• نام شیمیایی : آب چسب.

• اسامی مترادف با آب چسب : Glue Water.

• گرید محصول : 1. آب چسب صنعتی.

• شکل ظاهری : این ترکیب ، مایع بی رنگ است.

• حالت : مایع.

سیلیکات سدیم نوعی سیلیکات قلیایی حل شدنی است که ون هلمونت کاشف آن می باشد. این محصول همچنین با نام های آب شیشه و آب چسب شناخته شده است. سیلیکات سدیم شامل ترکیبات متفاوتی از اکسید سدیم و سیلیکا می باشد، به همین منظور خواص شیمیایی متفاوتی دارند. امروزه بیش از 40 نوع سیلیکات سدیم تجاری موجود می باشد که هر یک از آنها مصرف خاص خود را دارند. اهمیت این محصول با توجه به دامنه وسیع کاربردی که دارد غیر قابل انکار است و به سادگی نمی توان ماده ای را جایگزین آن کرد. اما از آنجایی که تولید آن نیاز به دانش فنی خاصی ندارد و در واقع روش های تولید آن ساده می باشند، جز محصولات حیاتی و استراتژیک محسوب نمی شود.

آب شیشه

موارد مصرف و کاربرد آب چسب

این محلول با چسب مخلوط شده و برای چسبیدن سمباده به نمد استفاده می شود. در کارخانجات سوهان کاری این محلول با اکسید آلومینیوم مخلوط شده و باعث چسبندگی بیشتر مواد می شود. سيليكات سديم براي مُهر و موم كردن نشت در سرعت‌گير جاده‌ها و نيز وسايل اِطفاي حريق استفاده مي‌شود. در قرن نوزدهم ميلادي با آغشته كردن چوب با آن از حمله حشرات به چوب جلوگيري مي‌كردند و در قرن بيستم براي جلوگيري از خراب شدن تخم مرغ و عمر طولاني آن براي 9 ماه استفاده مي‌شد. آغشته كردن بتن با سيليكات سديم باعث كاهش خلل و فرج در آن شده و طول عمر آن را افزايش مي‌دهد. سيليكات سديم براي پوشش ديوار و عايق كردن و كاشي بام ساختمان و نيز به عنوان چسب چوب و كاغذ استفاده مي‌گردد. در شوينده‌هاي سنتزي، فسفات‌ها و ديگر مواد به كار مي‌روند و باعث خوردگي آلومينيوم، روي و آلياژهاي مشخصي كه در ساختار ظرفشويي خانگي به كار مي‌روند مي‌شوند. مشاركت سيليكات سديم در تركيب شوينده‌ها باعث كنترل خوردگي و حمله قليايي و امولسيون‌سازي چربي‌ها و روغن‌هاي آلي و كاهش سختي كلسيمي و منيزيمي مي‌گردد. در كارخانجات كاغذ براي سفيد كردن و زدودن جوهر و در صنعت براي كاهش خوردگي سطح فلز و شناورسازي سنگ‌هاي معدني مس و كُروم براي استخراج استفاده مي‌گردد. سيليكات‌هاي سديم براي كاهش سرب، مس و ديگر فلزات سنگين در آب آشاميدني و كاهش سختي كلسيمي و منيزيمي آن شناخته شده‌اند. عملكرد آن‌ها به عنوان يك بازدارنده خوردگي براي تشكيل يك فيلم ميكروسكوپي روي داخل لوله آب و جلوگيري از تشكيل زنگ است سيليكات‌ها براي از بين بردن روغن و موم و خس و خاشاك از پنبه در صنعت بافندگي استفاده مي‌شوند. در كشاورزي، سيليكات‌هاي محلول يك ماده مغذّي مهم براي سلامتي گياه هستند و در مقادير كم باعث مقاومت گياه در برابر بيماري و افزايش بازده محصول مي‌گردند. آن‌ها براي تو پُر كردن خاك نيز استفاده مي‌شوند و به همراه ديگر تركيبات شيميايي، تشكيل يك ژل نامحلول مي‌دهند كه براي مُهر و موم كردن خاك‌هاي توخالي و نرم است. استفاده از سيليكات سديم باعث كاهش مقاومت اصطكاك گردشي تا 5 درصد مي‌گردد كه منجر به مصرف كمتر سوخت خودروها و كاميون‌ها مي‌شود. مصالح سقف سازي و عوامل ذوب كننده در لُعاب‌هاي چيني و رنگ‌هاكاربرد دارند. كاربرد سيليكات‌هاي سديم در سیمان :

مقاومت سيمان در برابر اسيد و مواد شيميايي ديگر و دماي بالا و تماس با آب، كاربرد راحت، قيمت پايين و عملكرد پيوند شدن قوي با انواع سطوح مي‌باشد.

آب شیشه

کاربرد در کارخانجات تولید لاستیک :

سيليكات‌هاي سديم در مقادير زياد به عنوان يك محصول اساسي براي كارخانجات اسيد سيليسيك به عنوان افزودني براي لاستيك‌ها و پلاستيك‌ها و صنعت پتروشيمي براي كاتاليزورهاي كراكينگ استفاده مي‌شوند.

سيليكات‌هاي سديم در صنعت پتروشيمي :

براي ساخت كاتاليزورهاي سيليكا-اكسيد آلومينيوم استفاده مي‌شود كه يكي از كاربردهاي آن بالا بردن عدد اكتان بنزين است.

سيليكات‌هاي سديم بلوري باعث تشكيل رسوب سيليكا روي سطح فلزي مي‌گردند. سپس لايه حساس به نور روي سطح سيليكا رسوب مي‌كند. همچنين محلول‌هاي حاوي سيليكات براي برطرف كردن قسمت‌هاي گسترش يافته و غير گسترش يافته لايه حساس به نور بسته به اينكه صفحه مثبت يا منفي باشد به كار مي‌روند. كاربرد ديگر خواص ژل مانند سيليكات سديم در صنعت ريخته‌گري آهن و فولاد و چدن از دهه 1950 ميلادي است. مخلوط‌هاي شن و سيليكات سديم براي ساختن قالب‌ها و مفتول‌ها در ريخته‌گري بوسيله نيروي گاز دي‌اكسيد كربن تحت فشار درميان شكل‌هاي فشرده با يك آماده‌سازي اوليه مي‌باشد. سفت شدن اوليه مخلوط شن- سيليكات سديم در حضور دي‌اكسيد كربن موجب يك واكنش شيميايي بين گاز دي‌اكسيد كربن و سيليكات سديم مي‌گردد.

آب شیشه

نکات ایمنی آب چسب

حفاظت چشم : برای جلوگیری از آسیب های احتمالی حین کار استفاده از عینک مخصوص کار توصیه می شود.

حفاظت پوستی : از دستکش های نخی کار استفاده شود.

حفاظت استنشاق : جهت جلوگیری از ورود ذرات از ماسک یک بار مصرف استفاده شود.

حفاظت اندام ها : استفاده از لباس کار پارچه ای حین انجام کار توصیه می شود.

قیمت خرید و فروش آب چسب

برای دریافت قیمت روز محصول با بخش بازرگانی شرکت تماس حاصل فرمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشند.

بسته بندی آب چسب

شرکت کیمیا تهران اسید آب چسب را در گالن های 20 لیتری عرضه می کند.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

O3Si.2Na

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

6834-92-0

شماره استاندارد بین المللی

SJU000

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

Y

p to m

4.98917

HR

3

چگالی نسبی

2.61

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

122.07

دمای ذوب (°C)

1089

نظرات کاربرانusers' comments
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

مدیر سایت (1396/9/29) :
بله نام دیگر سیلیکات سدیم آب شیشه می باشد.

مهرجویی (1396/9/29) :
سیلیکات سدیم نام مشابه آب شیشه می باشد؟

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی