00982136303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

کتراک چیست؟ Articles

مراحل آماده سازی سنگ ها

ماده شیمیایی کتراک در اثر اختلاط با آب جهت انجام عملیات تخریبی به کار می رود. که برای این اختلاط توجه به نکاتی ضروری می باشد.

نحوه طراحی چال ها :

فواصل بین چال ها به صورت تقریبی در صورتی که قطر چال 40 میلی متر باشد. برای سنگ های خیلی سخت 10 تا 20 سانتی متر، برای سنگ های متوسط بین 10 تا 30 سانتی متر و برای سنگ های نرم بین 15 تا 40 سانتی متر می باشد. جدول زیر جهت برآورد قطر چال و نسبت تراکم و رابطه بین این دو می باشد. هر قدر قطر چال ها بیشتر باشد کیفیت کار کتراک بالا رفته و فاصله ی چال ها از یکدیگر بیشتر میشود و در ضمن ارتفاع چال ها نیز رابطه مستقیمی با افزایش فاصله بین چال ها دارد.

فاصله بین چال ها بایستی بر طبق الگویی رعایت شود. تقریبا فرمول تجربی این طراحی به صورت زیر است :

ضریب * قطر چال = حداکثر فاصله چال ها ( میلی متر).

ضریب مورد نظر در فرمول بالا را می توان از طریق جداول مخصوصی که برای تعیین مقدار این ضریب تهیه شده است ، استفاده کرد. جداول تعیین ضرایب براساس داده های تجربی در سد معادن بدست آمده است.

کتراک

9 مرحله استفاده از کتراک جهت تخریب سنگ

کتراک را به نسبت 3 به 1 با آب مخلوط کرده ( 3 کیلو کتراک 1 لیتر آب) و کاملا مخلوط می کنیم.

1. نسبت اختلاط کتراک با آب حدود 3 کیلو به 1 لیتر آب می باشد.

2. اختلاط می بایست در ظروف پلاستیکی تمیز صورت گیرد.

3. آب مورد نظر بایستی آب معمولی باشد.

4. درجه حرارت آب برای اختلاط می بایست بین 15 تا 40 درجه سانتی گراد باشد.

5. سپس بلافاصله دوغاب را به مقدار معین تا 95 درصد ارتفاع چال پر کنید.

6. سپس سر چال ها را با گوه چوبی ببندید و خوب بکوبید.

7. تنها دلیل استفاده از گوه های چوبی برای جلوگیری از پاشیده شدن کتراک به بیرون از سوراخ خا میباشد و تاثیری در قدرت و عملکرد کتراک ندارد.

8. فعل و انفعالات شیمیایی کتراک از همان لحظه مخلوط کردن و ریختن درون چالها شروع میشود و گوه های چوبی به بیرون رانده مشود و دلیلی ندارد شما مجدد آنها را بکوبید

9. با توجه به نوع کتراک مصرفی و نوع کار شما از نظر سختی در صورت استفاده کردن از کتراک 30 دقیقه ای بعد 10 تا 30 دقیقه ,در صورت استفاده از کتراک 2 ساعته بین 1 تا 2 ساعت و در صورت استفاده از کتراک 24 ساعته بین 8 تا 24 ساعت عمل شکستن انجام میشود.

مقالات مرتبط Related Articles

ساروج چیست ؟

,بعد قسمتی از خاکستر کوره های حمام را با مقداری مواد الیافی لوئی به آن اضافه می کنند و مخلوط تازه را با چوب هایی به قطر 10 سانتی متر می کوبند تا به خوبی با هم عجین شوند. ساروج یکی از مصالح قدیمی مصرف شده و در ایران و بعضی کشورهای کناره خلیج فارس می باشد که تاریخ شروع کاربرد دقیق آن را نمی توان حدس زد، ولی نمونه هایی 700 ساله از ساروج هم اکنون در نقاط مختلف ایران یافت می شوند. در کلیه ساروج ها از شن و ماسه و آهک و سفیده تخم مرغ استفاده می شده. ساروج ساروج مخلوطی است از آهک و خاکستر و یا روث حیوان که با گل و آب مخلوط می کنند و بعد از اینکه خشک شد آن را در کوره آتشین می سوزانند تا اینکه به ساروج تبدیل شود، و بعد آن را نرم می کنند یا کوبیدن پتک و یا با سنگ آسیاب بر روی آن می چرخانند که نرم شود، و خاکستر که در آب به مرور جذب ایندرید کربنیک کند و اهکش بصورت سنگ آهک که محکم و پایدار است در می آید.

کاربرد ساروج

,ساروج با توجه به نحوه اجرای آن از سطحی بسیار بسیار صاف و براق برخوردار است که این ظاهر ساروج، باعث استفاده از آن در امر تزئینات ساختمان گردیده. ساروج دارای اهمیت خاصی بوده و از آن در جهت ساختن حوض، پل، آب انبار، برکه گرمابه و بنای خانه و سد استفاده می شده است. ساروج با توجه به نحوه اجرای آن از سطحی بسیار صاف و براق برخوردار است که این ظاهر ساروج، باعث استفاده از آن در امر تزئینات ساختمان گردیده. موارد مصرف و کاربرد ساروج

کتراک چیست؟

, ماده شیمیایی کتراک در اثر اختلاط با آب جهت انجام عملیات تخریبی به کار می رود. که برای این اختلاط توجه به نکاتی ضروری می باشد. نحوه طراحی چال ها : فواصل بین چال ها به صورت تقریبی در صورتی که قطر چال 40 میلی متر باشد. برای سنگ های خیلی سخت 10 تا 20 سانتی متر، برای سنگ های متوسط بین 10 تا 30 سانتی متر و برای سنگ های نرم بین 15 تا 40 سانتی متر می باشد. جدول زیر جهت برآورد قطر چال و نسبت تراکم و رابطه بین این دو می باشد. هر قدر قطر چال ها بیشتر باشد کیفیت کار کتراک بالا رفته و فاصله ی چال ها از یکدیگر بیشتر میشود و در ضمن ارتفاع چال ها نیز رابطه مستقیمی با افزایش فاصله بین چال ها دارد. فاصله بین چال ها بایستی بر طبق الگویی رعایت شود. تقریبا فرمول تجربی این طراحی به صورت زیر است : ضریب * قطر چال = حداکثر فاصله چال ها ( میلی متر). ضریب مورد نظر در فرمول بالا را می توان از طریق جداول مخصوصی که برای تعیین مقدار این ضریب تهیه شده است ، استفاده کرد. جداول تعیین ضرایب براساس داده های تجربی در سد معادن بدست آمده است. کتراک مراحل آماده سازی سنگ ها ,کتراک را به نسبت 3 به 1 با آب مخلوط کرده ( 3 کیلو کتراک 1 لیتر آب) و کاملا مخلوط می کنیم. 1. نسبت اختلاط کتراک با آب حدود 3 کیلو به 1 لیتر آب می باشد. 2. اختلاط می بایست در ظروف پلاستیکی تمیز صورت گیرد. 3. آب مورد نظر بایستی آب معمولی باشد. 4. درجه حرارت آب برای اختلاط می بایست بین 15 تا 40 درجه سانتی گراد باشد. 5. سپس بلافاصله دوغاب را به مقدار معین تا 95 درصد ارتفاع چال پر کنید. 6. سپس سر چال ها را با گوه چوبی ببندید و خوب بکوبید. 7. تنها دلیل استفاده از گوه های چوبی برای جلوگیری از پاشیده شدن کتراک به بیرون از سوراخ خا میباشد و تاثیری در قدرت و عملکرد کتراک ندارد. 8. فعل و انفعالات شیمیایی کتراک از همان لحظه مخلوط کردن و ریختن درون چالها شروع میشود و گوه های چوبی به بیرون رانده مشود و دلیلی ندارد شما مجدد آنها را بکوبید 9. با توجه به نوع کتراک مصرفی و نوع کار شما از نظر سختی در صورت استفاده کردن از کتراک 30 دقیقه ای بعد 10 تا 30 دقیقه ,در صورت استفاده از کتراک 2 ساعته بین 1 تا 2 ساعت و در صورت استفاده از کتراک 24 ساعته بین 8 تا 24 ساعت عمل شکستن انجام میشود. 9 مرحله استفاده از کتراک جهت تخریب سنگ

حلال ساروج (حلال بتن)

,• تمیز کردن سطوح تراک میکسر از بتن. • جداسازی بتن از سطح قالب بتن • شستشوی ابزارآلات که بتن به آن چسبیده • تمیز کردن بتن از کلیه سطوح کاشی و سرامیک و ... • برای باز کردن لوله هایی که با بتون یا سیمان پر شده است. • خورنده ساروج های طوسی، مشکی، سفید و قرمز. • تخریب بتن موارد کاربرد حلال ساروج :,همواره حلال ساروج را بر روی سطح خشک و خنک اعمال نمایید. حتما از خنک بودن سطح اطمینات حاصل نمایید. بهترین زمان برای اجرای حلال ساروج ساعات اولیه صبح و بعد از ظهر می باشد. محلی از سطح را به عنوان نقطه شروع در نظر بگیرید و پاششی یکنواخت را ادامه دهید. پس از پوشش کامل سطح با حلال ساروج به مدت 10 تا 45 دقیقه (بسته به جنس ساروج و دمای محیط) صبر کنید تا حلال به داخل سطح نفوذ کند. پس از مدتی روی سطح حالت شکری به خود میگیرد و مجددا بر روی سطح حلال ساروج را بریزید. پس از انجام این کار در چند مرحله سیمان یا بتن به محصولی پنیری شکل تبدیل می شود. پس از این اتفاق سطح را با آب شستشو دهید. همچنین برای از بین بردن مواد و یا تمیزکاری وسایل کوچک آنها را در سطح حاوی حلال ساروج غوطه ور نمایید و سپس با آب سرد بشویید. در زمانی که دمای هوا به شدت بالاست و هوا گرم است از اجرای آن خودداری نمایید. بهترین نتیجه در دمای 5 تا 27 درجه سانتی گراد حاصل می گردد. مراحل اجرای حلال ساروج :,• همواره از عینک محافظ در هنگام استفاده و حمل و نقل استفاده نمایید. • هیچ گاه در محیط گرم این کار را اجرا نکنید. • حلال ساروج را رقیق نکنید به میزان لازم شرکت رقیق سازی را انجام داده است. • قبل از استفاده از خیس کردن بتن و ساروج خودداری کنید. نکات ایمنی :

محصولات مرتبط Related products