00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

کربنات استرانسیم چیست ؟

مشخصات محصول کربنات استرانسیم :

• نام شیمیایی : کربنات استرانسیم.

• اسامی مترادف با کربنات استرانسیم : کربنات استرانسیوم، استرونتیانیت، Strontium carbonate.

• فرمول مولکولی : SrCO3.

تعریف کربنات استرانسیم :

کربنات استرانسیم یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاپ کم 15407 است. که جرم مولی آن g/mol 147.63 می باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید یا خاکستری است.

تاریخچه کربنات استرانسیم :

در سال 1790، adaor crawfprd کانی strontianite را که از روی شهر اسکاتلندی strontian نامگذاری شده بود، یافت که با کانی های دیگر باریم تفاوت داشت. اما بعد klaporth و hope ، استرانسیوم را در سال 1798 کشف کردند. فلز خالص استرانسیوم برای اولین بار توسط Sir Humphrey Davy در سال 1808 با عمل الکترولیز جدا شده، بدست آمد.

موارد مصرف و کاربرد کربنات استرانسیم :

1. از کربنات استرانسیم در تولید شعله های قرمز رنگ در مواد آتش بازی، تولید اکسید و استات استرانسیم، تولید لوازم الکتریکی و رسوب دهی سرب در حوضچه های الکترولیز روی استفاده می شود.

2. برای جلوگیری از تابش اشعه x و بالا بردن کیفیت شیشه تلویزیون از کربنات استرانسیم استفاده می شود. ( تلویزیون رنگی، کامپیوتر، اسکرین رادار و سونار، ابزارهای کنترل و راهنمایی). شیشه های تلویزیون 8% وزنی SrO دارند. این ترکیب نسبت به باریم قدرت بیشتری در جمع آوری اشعه X داشته و مانند ترکیبات سرب شیشه را قهوه ای نمی کند.

3. فریت ها : از ترکیب کربنات استرانسیم و اکسید آهن و بازدارنده های رشد بلور تکلیس در دمای 1100 تا 1300 درجه سانتی گراد ماده ای حاصل می شود که بعد از آسیاب شدن، متراکم شدن و قالب ریزی، بلورهای ورقه ای آن

4. با استفاده از میدان مغناطسی در محلی رسوب داده می شود. ( دمای 1250-1150 درجه سانتی گراد که در نتیجه SrFe12O19 یا SrO6Fe2O3 حاصل می شود.

5. این محصول یک فریت سخت و ناهمسان گرد با نیروی مغناطیسی بالا و مقاوم در برابر الکتریسیته و گرما است که به عنوان مغناطیس ثابت سرامیکی به کار می رود. کاربرد آن در موتورهای جریان مستقیم کوچک، مبدل ها، پایانه ها و اتصالات مغناطیسی و بلندگوهاست. این آهنربا با میدان مغناطیسی خارجی قابل مغناطیس شدن مجدد نبوده و با جریان های الکتریکی و دماهای بالا به راحتی تاثیر نمی پذیرد.

6. متالوژی : کربنات استرانسیوم برای سرب زدایی هنگام تولید الکترولیتی روی به کار می رود، این ماده با سولفات سرب یک جفت نمک ایزومورف تشکیل داده که قابل جمع آوری است و به این ترتیب میزان سرب در مجموعه کم می شود. میانگین مصرف آن 2 تا 5.0 کیلوگرم SrCO2 در یک تن روی کاتدی تولید شده است. استرانسیوم با آلومینیوم مذاب اضافه می شود تا برای قالب ریزی قابلیت بیشتری پیدا کند.

7. پیروتکنیک : از آنجا که استرانسیوم در هنگام سوختن با شعله قرمز رنگ و طول موج ثابت می سوزد. ترکیبات استرانسیوم مانند کربنات استرانسیومدر پیروتکنیک، مهمات رسام، تجهیزات نظامی، سیگنال های مخرب دریایی، وسایل هشداردهنده آتش نشانی) به کار می رود. پیروتکنیک ها اساسا براساس واکنش اکسایش – احیا عمل می کنند به این صورت که سوختی مانند یک پودر فلزی یا شکر با یک ماده اکسیدکننده حرارت زا کلرید یا نیترات واکنش می دهد، ماده اکسیدکننده رنگ شعله را مشخص می کند. تیتانات استرانسیوم یک ضریب انکساری بالایی دارد و یک پراکنش نوری بزرگتری از الماس دارد و در انواع جاذب های نوری کاربرد دارد.

8. جواهرسازی : تیتانات استرانسیوم به عنوان جواهر نیز استفاده می شود اما بسیار نرم است و به آسانی خراشیده می شود.

روش تولید کربنات استرانسیم :

علاوه بر وجودکربنات استرانسیم به صورت طبیعی، این ماده را می توان به روش های دیگر نیز سنتز و تولید کرد. در اولین روش از سنگ سلستین با فرمول شیمیایی استرانسیوم سولفات که به شکل طبیعی وجود دارد یا با استفاده از نمک های استرانسیوم محلول و واکنش آن با یک محلول کربناتی ( معمولا سدیم و آلومینیوم کربنات یا گاز کربن دی اکسید تولید می شود یا از محلول استرانسیوم سولفید با گاز دی اکسید کربن.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

Sr-C-O3

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

1633-05-2

شماره استاندارد بین المللی

SMH500

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

N

p to m

6.03381

چگالی نسبی

3.5

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

147.629

دمای ذوب (°C)

1494

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی