009821-36303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

سود مایع چیست ؟ Articles

سود مایع محلولی کاملا بی رنگ و شفاف بوده که هیچ گونه بویی ندارد. بسیار واکنش پذیر طوری که با سرعت بسیار زیادی دی اکسید کربن را جذب می کند و با آن ترکیب می شود. در دنیای مواد شیمیای صنعتی، ماده ای بسیار با اهمیت بشمار می آید. در کارخانجات تولید کننده مواد غذایی برای تلخی زدایی از زیتون استفاده می شود و این امر ممکن است اثر نامطلوبی بر سلامت جسم مصرف کنندگان بگذارد.

سود مایع ماده اولیه تولید سود پرک در جهان می باشد، میزان تولید سود پرک به دلیل استفاده از این محصول بسیار زیاد است زیرا این ماده در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ماده اولیه بسیاری از محصولات کاربرد دارد. فرآیند تولید بدین صورت است که با تبخیر سود مایع سود پرک در هر خلوصی تولید می شود. همچنین چون سود خاصیت جذب رطوبت و دی اکسید کربن دارد لذا با جذب رطوبت خلوص آن کاهش می یابد. بنابراین فروش این مایع در مخازن کاملا ایزوله صورت می گیرد.

آشنایی با موارد مصرف و کاربرد سود مایع

گالن 20 لیتری ســـود مــایع

خطرات سود مایع :

1.آبریزش بینی، تب، گلو درد و عطسه، برخی از مضرات تماس با این ماده شیمیایی هستند.

2.هر نوع قرار گیری در معرض سود پرک حتی مقادیر کم، می تواند سبب مشکلات حاد تنفسی گردد.

3.استنشاق هیدروکسید سدیم می تواند موجب تحریک دستگاه تنفسی شده و موجب افت فشار خون گردد.

4.با توجه به اثرات سمی آن می تواند موجب خونریزی، استفراغ و اسهال شده و موجب افت فشار خون گردد.

5.نه تنها پوست بدن بلکه هیدروکسید سدیم سبب ایجاد خوردگی کف پوش های چوبی و سطوح رنگ شده نیز می شود.

6.سود مایع می تواند با فلزات واکنش داده و تولید هیدروژن کند که سبب آتش گرفتن در صورت حضور اکسیژن می شود.

7.نشت گاز هیدروکسید سدیم در محل های بسته ممکن است موجب انسداد ریوی و بسته شدن راه های هوایی افراد شود.

8.چشم در صورت تماس با سود پرک آسیب می بیند و باعث موارد مختلفی نظیر گلوکام، آب مروارید و کوری دائمی می شود.

9.زخم و اسکار بر روی پوست جزء خطرات رایج NaOH (سود پرک) است. سود مایع بسیار خورنده و میتواند سبب تخریب لایه های عمیق پوست شود.

10.اگر چه ترکیبی آتش زا نیست ولی در صورت تماس با مواد قابل احتراق ممکن است آتش بگیرد. در هر صورت بهتر است از این مواد دور نگه داشته شود.

11.اگر NaOH از طریق دهان بلعیده شود موجب ایجاد سوختگی های متعددی در داخل دهان می شود. همچنین در صورت بلع کامل باعث همین تاثیرات در گلو و دیگر اعضا نظیر معده می گردد.

12.در صورت بلعیده شدن سدیم هیدروکسید (مایع و جامد) می تواند بسیار خطرناک باشد و سبب تحریک سیستم تنفسی شود، شدت خطرات زمانی قابل درک است که موجب سوختگی و تحریک این اعضا در صورت تماس با آن شود.

نوشتار انگلیسی سود مایع

فروش سود مایع

همانطور که اشاره شد سود مایع از جمله مواد شیمیایی پرکاربرد در صنعت می باشد. کارخانجات متعددی برای تولیدات خود به این ماده نیازمند می باشند، نکته قابل توجه این موضوع می باشد که سود مایع با درصدهای مختلفی با توجه به نیاز صنایع تولید می شود.

متخصصان کیمیا تهران اسید قادر به تولید سود مایع با درصدهای مورد نیاز مشتریان محترم می باشند از جمله : سود مایع 20 درصد - سود مایع 30 درصد - سود مایع 48 تا 50 درصد

تعیین درصد خلوص سود مایع

درصد خلوص هر ماده شیمیایی در واقع میزان خالص بودن آن ماده را نشان می دهد.

موادی که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند کاملا خالص نیستند و همواره درصدی ناخالصی به همراه دارند، جهت اندازه گیری و مشخص کردن میزان ناخالصی از فرمول زیر محاسبه می شود.

تعیین درصد خلوص سود مایع

C = غلظت سود سوز آور

40 = وزن مولکولی سود

V = حجم هوای نمونه برداری شده

N = نرمالیته محلول تیتراسیون سود

V = حجم سود سوز آور در تیتراسیون نمونه

محصولات مرتبط Related products